teisinės paslaugos
teisinės paslaugos drąsiam verslui

lt
en
ru


     

UAB Airista – tai novatoriškai žvelgiančių į verslo problemų sprendimus, teisininkų komanda.Mūsų siekis ne tik taupyti laiką, kurį praleistumėte gilindamiesi į teisines subtilybes, bet ir tapti Jūsų dešiniąja ranka, patikimais patarėjais, priimant svarbius sprendimus Jūsų versle.
  daugiau  


« Juridinio asmens pavadinimas yra juridinio asmens nuosavybė, tačiau jis negali būti parduotas ar kitaip perduotas kito asmens nuosavybėn atskirai nuo juridinio asmens


 Juridinių asmenų pavadinimų panašumo faktas bei dėl to visuomenės klaidinimas yra pagrindas kreiptis į teismą su ieškiniu dėl juridinio asmens teisių gynimo

»


Bankrotas

Teisinės paslaugos Įmonių steigimas, pardavimas Istatų keitimas Įmonių teisė Įmonių reorganizavimas Įmonės likvidavimas Sutartys Darbo teisė Teisminiai ginčai Viešieji pirkimai Bankrotas

UAB AIRISTA teisininkai konsultuoja įmonių restruktūrizavimo, likvidavimo bei bankroto klausimais.
Konsultuojame restruktūrizavimo procedūros pradėjimo ir vykdymo klausimais.

Keliame bankroto bylas skloninkams. Keliame teisminias bylas asmenims (įmonių vadovams, akcininkams), atsakingiems už įmonės bankrotą.

Atstovaujame įmones, jų vadovus, akcininkus keliamose bankroto bylose.
Konsultuojame, padedame fizinio asmens bankroto klausimais, patariame, ar yra tinkama fiziniams asmeniui bankrutuoti, ar ieškoti kitų skolų susimažinimo/atsiskaitymo priemonių.

VERTA ŽINOTI...

Įmonės restruktūrizavimas (dar vadinamas restruktūrizacija) - tai laikinų finansinių sunkumų turinčios įmonės, arba įmonės, kuri finansinių sunkumų gali turėti artimiausiu metu, pertvarkymo būdas, kurio tikslas yra grąžinti skolas kreditoriams, atkurti įmonės mokumą ir išvengti jos bankroto.

Restruktūrizavimo proceso metu įmonei yra suteikiama laikina apsauga nuo jos kreditorių. Tokiai įmonei negalima areštuoti turto, iškelti bankroto bylos, yra sustabdomas netesybų ir palūkanų skaičiavimas. Kreditoriams naudinga, nes restruktūrizuojama įmonė pagal nustatytą restruktūrizavimo plane tvarką ir terminus gražina kreditoriams skolas ir moka visus einamuosius mokėjimus ir toliau išlieka mokiu klientu.


Fizinio asmens bankrotas

Fizinio asmens bankroto procesu sudaromos sąlygos, iš esmės pablogėjus finansinei būklei, per protingą terminą pagal galimybes tenkinti kreditorių reikalavimus ir, pasibaigus šiam terminui, įstatyme nustatytomis sąlygomis būti atleistam nuo tolimesnio skolų mokėjimo, t. y. atkuriamas jų mokumas ir užtikrinamas kreditorių reikalavimų tenkinimas nustatyta tvarka.

Koks fizinis asmuo gali bankrutuoti?

Fizinio asmens bankrotą gali inicijuoti nemokus asmuo, kurio turtinių interesų vieta yra Lietuvos Respublikoje. Taigi, bankroto bylos iškėlimą gali inicijuoti tik pats fizinis asmuo, tačiau nebūtinai Lietuvos Respublikos pilietis. Svarbiausia, kad turtinių interesų vieta būtų Lietuvos Respublikoje. Tuo tarpu FA nemokumas atsiranda tuo metu, kai asmuo negali įvykdyti finansinių įsipareigojimų, kurių terminai suėję ir kurių bendra suma viršija 25 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas minimaliąsias mėnesines algas ir jis nepajėgus jų įvykdyti.

Ar verta bankrutuoti?

Svarstant galimybę pasinaudoti fizinio asmens bankroto teise, reikėtų įvertinti, jog fizinio asmens bankroto procesas yra pakankamai sudėtingas, o asmuo, tapęs skolininku, privalo aktyviai dalyvauti procese, o gautus grynuosius pinigus, kai jų suma viršija pusę bazinės socialinės išmokos per mėnesį, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų gavimo dienos įmokėti į asmeninę sąskaitą kredito įstaigoje. Taigi, bankrutuojantis asmuo gali disponuoti tik minimalia pinigų suma. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, jog bankroto procesas yra apkaustytas daugybės dokumentų pildymu ir bankroto plano kūrimu, todėl siekiant pradėti procesą gali prireikti ir teisininkų pagalbos. Reikėtų nepamiršti, jog fizinio asmens bankroto proceso metu nurašant likusią skolos dalį, nėra nurašomos skolos susijusios su žalos atlyginimo dėl suluošinimo ar kitokio kūno sužalojimo, ar mirties ir piniginių lėšų vaikui (įvaikiui) išlaikyti (alimentų) bei reikalavimai, kurie kyla iš fizinio asmens pareigos sumokėti valstybei baudas, paskirtas už fizinio asmens padarytus administracinius teisės pažeidimus arba nusikalstamas veikas.

Įvertinus minėtas aplinkybes, turėtume pripažinti, jog visgi geriausias sprendimas – susitarti dėl taikos sutarties, tačiau, jei abi pusės negali susitarti, o dėl vienokių ar kitokių priežasčių kiti problemos sprendimo variantai tampa neįmanomi, viena iš išeičių - fizinio asmens bankrotas.

 
2012 UAB "Airista"
Visos teisės saugomos
teisines paslaugosPerkūnkiemio g. 7, 12131 Vilnius
Tel./faks.: +370 5 2760940, +370 5 2784272
el. p.: info@airista.lt
Įm. k.: 300145803, PVM mok.: LT100001914218
A/s: LT02 7300 0100 9167 6369
„Swedbank“, AB


skolų išieškojimas, teisinės paslaugos, įmonių steigimas, įmonės steigimas, auditavimas,  įmonių priežiūra, mokesčių patarimai, įmonės vidaus darbo tvarkos taisyklių ruošimas, pareiginių nuostatų ruošimas, Įvairių sutarčių ruošimas, teisinis sutarčių auditas ir koregavimas, raštų, pretenzijų ir kitų dokumentų ruošimas bei analizė, dokumentų ruošimas visų instancijų teismams, atstovavimas visų instancijų teismuose.

sukūrė: luxus creations
CMS: easywebmanager